אילנה שושן

עו"ד, מרצה ומפיקת סרטים. מודעות, העצמה והנעה למעורבות חברתית

1.להתנוסס - זה כל הסיפור (האישי)

דרך סיפור החיים האישי שלי אני משתפת רגעים ותובנות שהובילו אותי מהמעברה בכפר סבא להוליווד. איך לפתח את האמונה (בעצמך), איך להפוך לא ל-כן, איך לברוח ממקום נמוך למקום גבוה בקיצור להתנוסס. 

תגובות מנשים על ההרצאה

2. אידיאל היופי: כיצד התקשורת והמשפט מעצבים את היחס שלנו לנשים?

מהו יופי ומי קובע מה יפה? הייתי ״דוגמנית על״ בשנות ה-80, שחקנית לאחר מכן מלהקת ומפיקת סרטים בהוליוווד והיום משפטנית מרצה וחוקרת בתחום של העצמת נערות ונשים. ההרצאה עוסקת בשאלה כיצד ייצוג הנשים בתקשורת מעצב את הדימוי שלנו על עצמנו כנשים. דימוי שמחזק סטריאוטיפים ומשדר לנערות שהכוח מצוי בגוף שלהן. דימוי שעלינו לפעול לשנותו. הרצאה מלווה בקטעי וידאו מסרטים. 

3. "יופי של עצמה״: 50 הוא ה- 30 החדש

הרבה לפני youtube, ב1988 כתבתי, הפקתי והגשתי קורס טיפוח בוידאו, אולי הראשון מסוגו:״היופי שלך תלוי רק בך״. בגיל 50 שברתי את התבנית שנשים מבוגרות לא מצטלמות לקמפיינים של אופנה וקוסמטיקה. הצטלמתי לקמפיין אופנה וקמפיין יופי וגם לשערים של  מאגזינים של אופנה. בהרצאה הזו אני משתפת את עשרת הדיברות שלי איך להגיע לגיל 50 ולהרגיש 30.

4. בין תיקרת הזכוכית לתיקרת הברזל המאבק של האישה הישראלית לשיוויון

הנשים בישראל מאתגרות את המבנים הפאטריאכלים ונאבקות על הזכויות שלהן מזה 100 שנים. בישראל 2019 נשים הן טייסות אך אסור להן לשיר. הן חוקרות מובילות אך מתבקשות לא לעלות לבמה לקבל פרס שזכו בו על עבודתן. הן מנהלות את כספי המדינה אך מרוויחות 30 אחוז פחות מגברים במשרה מקבילה. הרצאה שלא תשאיר אתכן אדישות.

5. להתחתן או לגור איתו? להיות אישה נשואה או ידועה בציבור?

כשאנחנו מתחתנים אנחנו לא חושבים שנתגרש. יחד עם זאת אחוזי הגירושין עומדים על 30% ובנישואים שניים גם יותר. בישראל החוק הדתי הוא החוק הקובע לגבי המעמד האישי שלנו. בארץ מתקיימות שתי מערכות משפט זו לצד זו חילונית ודתית וחוסר הוודאות הוא הדבר הכי ודאי כשנכנסים להליך. מטרת ההרצאה היא לתת לכם ידע בתקווה שיעזור לכם לעבור את המשבר בשלום ולהישאר משפחה. לגבי השאלה האם להתחתן או לא? התשובה תפתיע אתכם.

"אילנה , הצלחת בדרך מיוחדת, אצילית בגוון של פשטות , צניעות עם עומק וערכים להעביר מסרים חזקים! תודה גדולה על הדרך שלך ! את מד ה י מ ה !".
%d בלוגרים אהבו את זה: