אילנה שושן

עו"ד, מרצה ומפיקת סרטים. מודעות, העצמה והנעה למעורבות חברתית

1.להתנוסס - זה כל הסיפור (האישי)

אוסף רגעים ותובנות מחוויות חייה יצרו מארג מידע וידע שאילנה בוחרת לשתף ולחלוק עם הציבור וביחד להמשיך ולשזור חכמת חיים ודעת המונים לקידום גלגל תנופה לשינוי חברתי לשוויון, זכויות וקידום מעמד האישה בארץ ובעולם.

"כאשר נשנה את מה ואיך אנחנו, הנשים, חושבות על עצמנו נשנה את מה שהסביבה חושבת עלינו״

2. אידיאל היופי: כיצד התקשורת והמשפט מעצבים את היחס שלנו לנשים?

מי קובע מהו יופי? דוגמנית ע בשנות ה-80, שחקנית, מלהקת ומפיקת סרטים בהוליוווד,משפטנית מרצה וחוקרת בתחום של העצמת נערות ונשים. ההרצאה עוסקת בשאלה: כיצד ייצוג הנשים בתקשורת מעצב את הדימוי שלנו על עצמנו כנשים? דימוי שמשדר לנערות שהכוח מצוי בגוף שלהן. הרצאה מלווה בקטעי וידאו מסרטים. 

3. "יופי של עצמה״: 50 הוא ה- 30 החדש

מקלטת הלהיט של קורס טיפוח בשנות ה-80 ועד אידיאל היופי במאה ה-21 כל סודות היופי. בגיל 50 אילנה חזרה להצטלם  לקמפיינים של אופנה וקוסמטיקה. בהרצאה אילנה משתפת את התשובה  לשאלה: איך להגיע לגיל 50 ולהראות 30?

4. בין תיקרת הזכוכית לתיקרת הברזל המאבק של האישה הישראלית לשיוויון

מזה מאה שנים שהנשים בישראל מאתגרות את המבנים הפאטריאכלים ונאבקות על הזכויות שלהן.  בישראל המודרנית נשים צעירות הן טייסות אך אסור להן לשיר, הן חוקרות מובילות אך מתבקשות לא לעלות לבמה לקבל פרס שזכו בו על עבודתן. הן  מרוויחות 30 אחוז פחות מגברים במשרה מקבילה. הרצאה עוסקת סוקרת את ההישגים והאתגרים שעדיין עומדים בפנינו. 

5. פנים רבות לאהבה, פרק ב׳
להיות אישה נשואה או ידועה בציבור?

כשאנחנו מתחתנים אנחנו לא חושבים שנתגרש.  חוסר הוודאות הוא הדבר הכי ודאי בעתיד הזוגיות שלנו. מה יקרה לך? לרכוש שלך? מה עדיף לך, להתחתן איתו או להיות ידועה בציבור שלו?  

"אילנה , הצלחת בדרך מיוחדת, אצילית בגוון של פשטות , צניעות עם עומק וערכים להעביר מסרים חזקים! תודה גדולה על הדרך שלך !
את מד ה י מ ה !".
%d בלוגרים אהבו את זה: