שלום לכולן,

התרגשתי מאוד מהתגובות לשער והכתבה בעיתון "לאשה" –  המון תודה על כל המחמאות והפירגון של כולכן, זה  נתן לי הרגשה טובה. אני חייבת להודות שהשער מדהים בזכות צוות נפלא שעבד איתי – איפור ושיער וכמובן הכי חשוב – הצלם עידו לביא שגם צילם את הקטלוג של "קרייזי ליין".

השער יצא בדיוק בסוף השבוע שחגגנו כאן בארה"ב את יום האם, זו היתה באמת מתנה נהדרת.
זהו גם סוף השבוע בו ביתי  –אלי נולדה (כן- אלי הינו קיצור של אלינור, בכתבה בלאישה  נעשתה שגיאת כתיב ,שמה נרשם כאלכס)

ביום ההולדת שלה, בחרה אלי בתי לקום ב – 06:00 בבוקר ולצעוד עם עוד 50.000 אנשים את צעדת רבלון  –הצעדה נועדה להעלות את המודעות למלחמה בסרטן השד והרחם  ולגייס כספים למחקר ופיתוח. זו המתנה שלה לדודה שלה – שרה-  שנלחמת בימים אלו בסרטן השד .
סרטן השד אינו קשור לגיל – למרות שכשאנו מתבגרות הסיכויים הולכים ועולים – יש לי חברה שגילו לה סרטן השד והיא היתה בסוף שנת ה – 30 לחייה, אם לשלושה ילדים קטנים, היום היא נקיה מסרטן.
בישראל, כ- 4,000 נשים, מאובחנות מדי שנה כחולות בסרטן השד וכ-900 מתות מהמחלה. אחת מכל שמונה נשים בישראל, עלולה לחלות בסרטן השד (מנתוני האגודה למלחמה בסרטן).
הדרך הכי טובה להלחם במחלה  היא:  שכשמגלים אותה מוקדם,  זה אומר – להיבדק לעשות ממוגרפיה כל שנה.
למדתי מחברה אמריקאית שלי (האמריקאיות מאוד מסודרות) –היא קובעת את כל הבדיקות שלה, כל שנה בסביבות  יום ההולדת שלה, כמו טסט לאוטו.
רכב הוא השוואה טובה לצורך העניין. הגוף שלנו הוא כלי לשרת אותנו, והוא מכונה  מופלאה – שעלינו פשוט להבין איך היא עובדת ולשמור אותה נקיה ומאוזנת*.

נשים יקרות, היו בשליטה על הגוף שלכן ועל החיים שלכן! היבדקו  בקביעות – אם מגלים את המחלה בשלבים מוקדמים –הסיכוי  לנצח את המחלה הם גבוהים ואמיתיים. אני אומרת אם יש בעיה – בואו נגלה אותה כמה שיותר מהר ונטפל בה כשהיא קטנה ולא נדחה אותה לאחר כך.  זה מסוג הדברים שלא נפתרים מעצמם.
ניתן לקבל מידע והדרכה באתר של האגודה למלחמה בסרטן   www.cancer.org.il או לצלצל לשירות המידע הטלפוני המאויש 24 שעות ביממה  1-800-599-995

השבוע גם חגגנו את יום האם בארה"ב. אני זוכרת כשמייקי בני  נולד,  שאלתי את הרופא באחד הביקורים המוקדמים "מה אני עושה, הוא בוכה ולא ישן" תשובתו היתה: "כשהם נולדים הם לא מגיעים עם   –manuel(הוראות שימוש). ביום האם קיבלתי מהבן שלי  חתום באהבה את הכרטיס החכם הזה. החלטתי לשתף אתכן בכרטיס הזה , כי בשבילי  הכרטיס הזה הוא הכי קרוב למנואל שיכולתי לחשוב עליו.  לאמהות חדשות  אולי זה יעזור לכן כשתתלבטו-   ולאמהות לילדים בוגרים יותר, אף פעם זה לא מאוחר מדי– הנה :

בן צריך אמא
בן צריך אמא
ללמד אותו את כל מה שהוא צריך לדעת
להיות כוח של טוב בעולם הזה
ולאהוב אותו  כשהוא שוגה
היא צריכה
ללמד אותו להיות ג'נטלמן ואיש משפחה
להיות גבר
שהוא יכול להתגאות בעצמו  לפחות כמוה
בן צריך אמא –
לומר לו שהוא עושה עבודה טובה כשהוא עושה
וליישר אותו כשהוא לא
הוא צריך את העזרה להבין שבחיים לא תמיד הכל הגיוני
וששום דבר הוא לא  טעות אם לומדים מזה
בן צריך אמא
בגלל סיבות שונות במשך חייו
בשביל דברים שונים בזמנים שונים  במשך חייו
ויום אחד הוא יביט  אחורה  ויראה
כמה  בר מזל  הוא היה וכמה הוא למד

מיקל מתוק שלי: תודה על החיזוק, תודה על כי הפכת אותי לאמא.