44% מהגברים הלבנים שהצביעו בבחירות ב2012, חלקם הצביעו גם לאובמה, מעדיפים להצביע היום לטראמפ. מטורף לא? אובמה הוא סופר שמאל. טראמפ הוא בקצה השני- הוא ימני.

נשאלת השאלה למה?

חשבנו  שמול דונלד טראפ הילרי לוקחת את הבחירות בקלי קלות.  אלא שמה שאנחנו רואים הוא שזה ממש לא בקלי קלות עבורה. יתרה מזאת, אלו מאיתנו שחשבו שהנה סוף סוף אישה הולכת לעשות היסטוריה ולשבת בחדר הסגול,  יתכן ונתעורר לבוקר בו איש שובינסט ומזוגמיסט יבחר לנשיאות ארה״ב של אמריקה ויישב בחדר הסגול. אם נעצור לרגע וננסה לחשוב  בהגיון-  הרי זה לא הגיוני!!!

זה לא הגיוני שאיש שהוא שלפן בלתי נלאה של אימרות שזורעות פירוד והסתה נגד קבוצות שונות באוכלוסיה שרוב הזמן, חיה בשלום בינה לבין עצמה למרות ההטרוגניות הלאומית והרב תרבותיות שמאפיינת אותה, ייזכה בבחירות לנשיאות. איך זה יכול לקרות כשמול אותו שלפן  מתמודדת אישה עם ניסיון פוליטי כמזכירת החוץ של המדינה, סנאנטורית עם אחוזי סיפוק מהעבודה שלה מהגבוהים שהיו אי-פעם 67%.

אז מה קורה פה ?

מי ששופכת קצת אור על הדברים היא דווקא הגברת הראשונה מישל אובמה. מישל אובמה מי שהפכה לאישה האהובה באמריקה- לאיקון תרבות.  איך היא עשתה זאת אפשר ללמוד מהדברים שאמרה בועידת הדמוקרטים כשניקראה לתמוך בהילרי.

מישל שלפני שהפכה לגברת הראשונה של אמריקה, תפקיד אותו היא ממלאת ללא תשלום כמובן, היתה אשת קריירה שהרוויחה כמיליון דולר בשנה. מישל שבבחירות לנשיאות של בעלה בשנת 2008 היתה מנוע רציני, החליפה פאזה. כאשתו של נשיא ארה״ב היא אימצה. לעצמה את המודל הנשי הפחות מאיים- אמא.

"Michele Obama:״ I AM FIRED UP BUT I ALWAYS HAVE TO HAVE A BALANCE, I AM A MOTHER"

אמרה  מישל בנאומה בועידת הדמוקרטים

מישל התבוננה בתגובות טעונות הארס שהופנו כלפי הילרי קלינטון, על כמה כסף היא מרוויחה מהספר שלה ומההרצאות שהיא נותנת. מישל התבוננה בתגובות שהילרי ספגה בעקבות המעורבות הפוליטית שלה לאורך השנים לצד בעלה הנשיא קלינטון ונזהרה.

אלא שממתי להרוויח כסף והרבה כסף זה רע באמריקה?  זה בסדר כשהגברת אובמה הרויחה מיליון דולר בשנה, דיברו בשבחה כשאובמה רץ לבחירות. אישה שחורה שמרויחה מיליון דולר זה הגשמה של החלום האמריקאי. זה טוב למצפון האמריקאי. אבל כשהילרי מרוויחה כסף מהרצאות ומהספר שלה זה שונה.  עכת יש מצב שהילרי תהייה נשיאה זה כבר שיבוש של כל המערכות החברתיות-כלכליות שהחברה האמריקאית בנויה עליהן.

מישל אובמה ראתה כיצד שופטים את הילרי והורידה הילוך. היא החלה ללבוש שמלות מתנפנפות ולדבר על הבנות שלה. האישה שהיתה עו״ד מצליח צמצמה את עצמה למען האהבה. נשמע מוכר לא?

הילרי 2
הילרי קלינטון מנפצת את תקרת הזכוכית